رول سنباده

PAOLA ABRASIVE GROUP

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

سنباده رولی پائولا

سنباده رولی پائولا

سنباده رولی

سمباده رولی

سنباده رولی پائولا محصولی از جنس پارچه کتان، جهت سایش انواع قطعات چوب ، فلز ، آهن ، سنگ ، چدن و غیره می باشد که در همه صنایع کاربرد دارد. این محصول را در بازار با اسامی مختلفی مانند رول سنباده ، رول سمباده ، سنباده رولی ، سمباده رولی ، رول سنباده پارچه ای ، سنباده رولی پارچه ای ، سمباده رولی پارچه ای ، سنباده رول پارچه ای ، سنباده رول پارچه ای می شناسند.

سنباده رولی

سنباده رولی

رول سنباده

سنباده رولی ساخته شده از پارچه کتان بسیار منعطف است و می توان آن را به راحتی در سطوح مختلف استفاده نمود. کیفیت سمباده رولی به جنس پارچه آن بستگی دارد که ما در ادامه مطلب به طور مفصل به آن می پردازیم. پیشنهاد می شود تا انتها این مقاله جامع با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار مفیدی درباره سمباده رولی بدست بیاورید.

سمباده رولی پائولا
سمباده رولی پائولا

مسلما جنس پارچه کتان در پشت این محصول به اندازه کیفیت دانه های ساینده آن اهمیت بسزایی دارد. به همین دلیل نباید از کیفیت پارچه کتان در پشت این محصول قافل شد. در محصولات ارزان از پارچه کتان ارزان و بی کیفیت استفاده شده است که درصد بالایی از آن را پلی استر تشکیل می دهد و همین امر تاثیر زیادی در کیفیت محصول می گذارد.

امروزه در اکثر برندهایی که قیمت بسیار ارزانی دارند از پارچه های پلی استر استفاده شده است و این امر برای مصرف کننده دردسر زا است. شاید این محصولات از لحاظ ظاهری با یکدیگر برابر باشند اما از لحاظ کیفیت مواد اولیه بسیار با هم متفاوت هستند. و در نهایت راندمان متفاوت از یکدیگر دارند که در ادامه مطلب بیشتر به بحث راندمان خواهیم پرداخت.

رول سمباده

بهترین برند سنباده رولی :

امروزه به دلیل ظاهر بینی مصرف کنندگان و توجه آنها به قیمت ارزان متاسفانه محصولات بی کیفیتی توسط برندهای مختلف به بازار عرضه شده است. که در 99 درصد موارد این محصولات حتی ارزش تست کردن هم ندارد، زیرا این کار چیزی نیست جز هدر دادن وقت و زمان و ایجاد خسارت بر روی قطعات ارزشمند.

بنابراین هر برندی حتی ارزش تست کردن هم ندارد، به همین دلیل نباید فریب قیمت ارزان بسیاری از برند های ارزان قیمت در بازارها را خورد. زیرا پایین بودن کیفیت مواد اولیه منجر به قیمت پایین محصول نهایی می گردد. هیچ برندی نمی تواند ادعا کند که با مواد اولیه بی کیفیت و ارزان می تواند محصول با کیفیت تولید کند و اگر کسی چنین ادعایی کند، حتما باید به او شک کرد.

سمباده رولی
سمباده رولی

سنباده رول

در بازاری که پر از محصولات فیک و ارزان قیمت است نمی توان بهترین برند سنباده رولی را دقیقا معرفی کرد. البته تعداد زیادی برند با کیفیت سمباده رولی در بازار وجود دارند که کیفیت بسیار عالی و خوبی دارند اما مطمئنا قیمت آنها ارزان نیست. و باید مبلغ قابل توجهی بابت آن محصول با کیفیت پرداخت کرد.

اما بسیاری از مصرف کنندگان از این نکته غافل هستند که یک محصول با کیفیت می تواند چندین برابر یک محصول ارزان و بی کیفیت بازدهی داشته باشد. اصل بازدهی مهمترین اصلی است که مصرف کنندگان آن را نادیده می گیرند و به آن توجه نمی نمایند. ما رد عصری زندگی می کنیم که رقابت ها بسیار به هم نزدیک است برای مثال قیمت یک محصول نسبت با برند های هم کیفیت خود می تواند حدود 5درصد بیشتر یا کمتر باشد.

اما اگر قیمت همان محصول 50 درصد ارزانتر از قیمت سایر رقبا باشد تکلیف چیست ؟ در عصری که رقابت بسیار پیشرفته است و همه چیز با دقت محاسبه می شود چرا یک محصولا باید 50 درصد ارزانتر از برندهای دیگر باشد ؟ پاسخ این سوال کاملا واضح و روشن است. تنها دلیل آن استفاده از مواد اولیه بی کیفیت است. بنابراین همیشه باید به قیمت ارزان شک کرد.

رول سنباده پائولا
رول سنباده پائولا

سمباده رول

تولید کنندگان محصولات بی کیفیت، دقیقا از همین نکته برای سوء استفاده از مصرف کنندگان استفاده می کنند. آنها در تبلیغاتشان صرفا از قیمت پایین محصول صحبت می کنند و نمی گویند محصولشان نسبت به محصولات با کیفیت چقدر بازدهی دارد و چقدر عمر می کند. آنها هرگز به مشتری نمی گویند که عمر محصول ارزان قیمت آنها، نسبت به برندهای با کیفیت فقط 20 درصد است و این یعنی فاجعه. یعنی یک محصول اصیل و با کیفیت معادل 5 محصول بی کیفیت بازدهی دارد.

رول سنباده
رول سنباده

سنباده رول پائولا

عدم توجه به همین نکات بسیار مهم باعث می شود که افراد سودجو بارها و بارها از مصرف کنندگان سوء استفاده کنند و آنها را فریب دهند. اما سوء استفاده افراد سودجو بی پایان است و آنها هر بار با برندی جدید و قیمتی ارزان وارد بازار می شوند و تعداد زیادی را برای چندمین بار فریب می دهند. و افراد فریب خورده باز هم از این تجربه درس نمی گیرند و مجددا فریب می خورند.

رول سمباده پائولا
رول سمباده پائولا

سمباده رول پائولا

 

انواع سنباده رولی از نظر تیپ ظاهری :

قبل انتخاب سمباده رولی باید حتی به تیپ کلی آن توجه کرد، این محصول در حال کلی با 2 نوع تیپ ظاهری به بازار عرضه می گردد  که هر کدام از آنها کاربرد خود را دارد و برای کار خاص مورد استفاده قرار می گیرند و این هم نکته است که عده زیادی در هنگام خرید به آن بی توجه هستند که در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در رابطه با انتخاب صحیح تیپ ظاهری مناسب داده شده است.

رول سمباده
رول سمباده

 

1- سنباده رول تیپ رول :

سمباده رول تیپ رول از نوع رول شده است که 50 تا 100 متر طول دارد و عرض آن بین 15cm الی 2M متفاوت است این تیپ از سنباده رولی پر مصرف ترین نوع آن است و سطوح مختلف کاربرد دارد. رول هایی که عرض زیاد دارند را در بازار جامبو رول می نامند. که در نهایت جامبو رول توسط دستگاه خاص به ابعاد دلخواه برش می خورد. البته پر مصرف ترین آن عرض 15cm می باشد.

سنباده رول پائولا
سنباده رول پائولا

2- سنباده رول تیپ تسمه ای یا کمربندی :

سمباده رول تسمه ای نوعی از سنباده است که دو سر آن توسط چسب های مخصوص به هم می چسبند و به شکل تسمه و کمربند در می آیند. سنباده کمربندی را روی ماشین آلات ساینده نصب می کنند و نوار سنباده بر روی قطعه قرار می گیرد و دائما در حال چرخش است البته در این محصول تنوع ابعاد بسیار زیاد است. همچنین در بعضی کشور ها ماشین آلات با ابعاد غیر استاندارد تولید شده است که ابن امر منجر به سفارشی شدن ابعاد این محصول شده است زیرا بسیار از دستگاه ها استاندارد نیستند.

سنباده رول
سنباده رول

سمباده رولی پائولا

انواع سنباده رولی از نظر نوع ساینده : 

سمباده رولی را می توان از نظر نوع ساینده به 4 نوع تقیسم کرد که هر نوع آن برای قطعات خاص خود مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از : سنباده رول اکسید آلومینیوم ، سمباده رول سیلیکون کارباید ، سنباده رول زیرکونیوم – سمباده رول سرامیک که هر کدام مزایای خود را دارد و برای قطعات خاص مورد استفاده قرار می گیرند که در ادامه مطلب به شکل دقیقتر به آن می پردازیم.

سمباده رول پائولا
سمباده رول پائولا

رول سنباده پائولا

1- سنباده رولی اکسید آلومینیوم :

سمباده رولی اکسید آلومینیوم از دانه های قرمز مایل به قهوه ای روشن اکسید آلومینیویم تشکیل شده است و بیشترین کاربرد آن بر روی قطعات چوبی و فلزات عمومی است. و این محصول یکی از پرکاربرد ترین نوع سنباده است. حتی امروزه می توان این محصول را در هر فروشگاه ابزار فروشی محلی یافت و اکثر افراد این نوع سنباده را دیده اند و به خوبی می شناسند.

به جرات می توان گفت که این محصول یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین نوع ساینده است که در هر کارخانه و گارگاهی از آن استفاده می شود. به همین دلیل است که می توان آن را در هر ابزار فروشی یافت. و دلیل بعدی این است که این ساینده برای طیف وسیعی از قطعات مناسب است و تقریبا می تواند قطعات زیادی را به راحتی سایش دهد.

سمباده رول
سمباده رول

2- سنباده رولی سیلیکون کارباید :

سمباده رولی سیلیکون کارباید تشکیل شده از دانه های سیاه یا مشکی سیلیکون کارباید است که در طبقه دوم مصرف قرار دارد و بیشترین مصرف آن بر روی قطعات چدنی و آلیاژی و شیشه می باشد. فراوانی این محصول نسبت به اکسید آلومینیوم به مراتب کمتر  است زیرا کاربردهای خاص تری نسبت به نوع اول دارد و همچنین از قیمت بالاتری برخوردار است که علت آن دانه های با ارزش سیلیکون کارباید است که بسیار گران قیمت و ارزشمند می باشد مخصوصا پودر سیلیکون کارباید با خلوص بالا و با کیفیت، بسیار گران قیمت می باشد. 

البته پودر سیلیکون کارباید ارزان قیمت به وفور در بازار یافت می شود که مهمترین علت آن وجود ناخالصی های فراوان در آن است و طبق معمولا خریدار صرفا به ظاهر و رنگ و قیمت ارزان آن توجه می کند. اما اگر آن پودر در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار بگیرد، نتایج آزمایش می تواند خریدار را شوک کند. زیرا خلوص آن بشدت پایین خواهد بود.

سنباده رولی

سنباده رولی

3- سنباده رولی زیرکونیوم ( زیرکونیا ) :

سمباده رولی زیرکونیوم نوع خاص تری از انواع ساینده است. این محصول طول عمر خدمات بالایی دارد و همچنین از قدرت براده برداری بسیار بالایی برخوردار است و موارد مصرف و کاربرد آن اکثرا بر روی قطعات فولادی سختکاری شده و قطعات استنلس استیل می باشد. قابل ذکر است که سنباده رولی زیرکونیوم بسیار گرانقیت تر از انواع قبلی می باشد و این محصول بسیار ارزشمند است. همان طور که در مطالب قبلی گفته شد مواد زیرکونیوم یکی از مواد بسیار ارزشمند و بسیار گرانقیمت است و حتی زیرکونیوم از سیلیکون کارباید هم قیمت بسیار بیشتری دارد.

فلز زیرکونیوم مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و سایش دارد و همین امر منجر به استحکام و دوام بیشتر دانه های ساینده می گردد. در واقع ترکیب زیرکونیوم با مواد ساینده منجر به پدید آمدن ساینده ای قدرتمند می گردد که علاوه بر قدرت براده برداری بسیار زیاد، طول عمر زیادی هم دارد. به همین دلیل این نوع ساینده جزء انواع گرانقیمت و با کیفیت است.

سنباده رولی پائولا
سنباده رولی پائولا

4- سنباده رولی سرامیک :

سمباده رولی سرامیک یکی از قدرتمند ترین و با ارزش ترین و بهترین نوع سنباده است که قیمت بسیار بالایی دارد و بشدت در مقابل سایش مقاومت دارد و قدرت براده برداری آن بشدت زیاد است و حتی در حین براده برداری گرکای بشدت کمی تولید می کند. همین خصوصیات عالی باعث شده است که به بهترین نوع سنباده معروف شود. سنباده رولی سرامیک برای سایش قطعات بسیار سخت فولادی و سوپر آلیاژ بسیار کاربرد دارد. البته این محصول را می توان بر روی هر نوع قطعه ای استفاده کرد اما به دلیل ارزش بالای این محصول استفاده آن بر روی قطعات ضعیف مقرون به صرفه نیست.

سمباده رولی
سمباده رولی

رول سمباده پائولا

انواع سنباده رولی از نظر ابعاد :

در ابتدای این مطلب مقداری درباره نوع کلی سنباده رولی توضیح داده شد، سمباده رولی نوعی ساینده است که بصورت رول شده یا لول شده در مارکت عرضه می شود این روش باعث می شود که سنباده رولی در حمل و نقل آسیب نبیند و حمل و نقل راحت تری داشته باشد، به همین دلیل به آن رول سنباده می گویند. این محصول دارای طول 50m الی 100m می باشد که عرض آن نسبت به استانداردهای مصرف هر کشور متفاوت است. مثلا در بعضی کشور را عرض 15cm بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و این عرض می تواند تا 1.65M وجود داشته باشد.

سمباده رولی پائولا
سمباده رولی پائولا

سنباده رول پائولا

1- سنباده رولی 15cm X 50m :

پر مصرف ترین ابعاد سمباده رولی 15cm X 50m می باشد که تقاضای بسیار زیادی برای آن فراهم می باشد. زیرا حمل نقل آن آسانتر است و کاربرد عمومی بیشتری نسبت به دیگر ابعاد دارد. معمولا سنباده رولی با عرض 15 سانتیمتر تمام فروشگاه های کوچک و بزرگ ابزار فروشی یافت می شود و به راحتی در دسترس عموم قرار دارد. روش فروش این محصول معمولا بصورت رول 50 متری می باشد اما عده ای خرده فروش ها آن را بصورت فروش متراژی عرضه می کنند.

رول سنباده
رول سنباده

2- سنباده رولی 1.65M X 50M :

این ابعاد از سنباده رولی به جامبو رول سنباده معروف است و این ابعاد کمتر در فروشگاه ها یافت می شود و معمولا تولید کنندگان، توسط دستگاه برش به ابعاد کوچکتر به سفارش مشتری برش می دهند. بنابراین این ابعاد به هیچ عنوان مصرف عمومی ندارد. و بیشتر شرکتهای تولیدی متقاضی آن هستند. ابعاد این محصول بصورت استاندارد 1.65M X 50M و 1.65M X 100M در بازار قابل عرضه می باشد.

رول سنباده پائولا
رول سنباده پائولا

سمباده رول پائولا

انواع سنباده رولی از نظر دانه بندی :

دانه بندی ها در سمباده رولی بسیار اهمیت زیادی در عملکرد و بازدهی آن دارد. شاید انتخاب دانه بندی مناسب در سنباده رول کمی پیش پا افتاده و ابتدایی به نظر برسد و عده زیادی به آن بی توجهی کنند و اهمیت زیادی برای انتخاب دانه بندی مناسب سمباده رول قائل نشوند. اما انتخاب دانه بندی مناسب  مهمترین اصل در انتخاب رول سنباده است. این نکته به نظر ساده می تواند راندمان و بازدهی کار شما را بسیار افزایش دهد.

گاهی بعضی قطعات نیاز به سنگزنی در چند مرحله دارد و عده ای به این نکته توجه نمی کنند و تصمیم می گیرند قطعه را در یک مرحله سنگزنی کنند، بنابراین آنها دانه بندی را انتخاب می کنند که باید در مرحله آخر از آن دانه بندی استفاده کنند. درصورتیکه که دانه بندی های زبر تر مراحل قبل را حذف کردند. در نتیجه آنها احساس می کنند که ساینده ای که خریداری کرده اند دارای کیفیت کافی نیست. اما آنها مراحل قبلی سنگزنی را آگاهانه حذف کردن که این کار بسیار اشتباه است.

در یک ساختمان 20 طبقه برای اینکه شما بتوانید از طبقه اول به طبقه بیستم برسید نیاز است از مسیر طبقات 2 الی 19 عبور کنید. حتی آسانسور هم برای رسیدن به طبقه بیستم باید از مسیر این طبقات عبور کند. بنابراین نمی شود از طبقه اول بدون طی هیچ مسافتی مستقیم به طبقه بیستم رسید. در بحث دانه بندی ساینده ها همین قانون مطرح است.

شما نمی توانید بدون استفاده از ساینده های خشن تر مستقیم از ساینده های نرم استفاده کنید، بلکه باید مراحل سنگزنی را رعایت کنید تا به صافی سطح دلخواه برسید. نادیده گرفتن این قوانین منجر به کاهش شدید بازدهی ابزار ساینده می گردد. بنابراین گاهی کیفیت محصولات ساینده خوب است اما روش استفاده و عدم رعایت مراحل سنگزنی منجر به تغییر ذهنیت ما نسبت به کیفیت محصول می گردد. در صورتیکه مهمترین اصل انتخاب صحیح دانه بندی مناسب نسبت به سطح قطعه می باشد.

رول سمباده
رول سمباده

رایج ترین دانه بندی ها در رول سمباده از #40 که زبرترین است الی #600 که نرم ترین می باشد و در اغلب مارکت های جهانی مورد استفاده قرار می گیرند. دانه بندی های #40 – #60 # – #80 – #100 – #120 – #150 – #180 – #220 – #320 – #400 – #600 جزء پر مصرف ترین نوع دانه بندی های در سنباده رول می باشد. البته دانه بندی های #24 – #36 – #800 – #1000 – #1200 هم وجود دارند که تقاضای کمتری برای آنها وجود دارد.

رول سمباده پائولا
رول سمباده پائولا

انواع سنباده رولی از نظر روش کار : 

سنباده رولی از نظر روش کار و کارکرد به 2 دسته کلی تقسیم می شود. نوع اول سنباده رولی دستی که با استفاده از دست عملیات سنگزنی انجام می شود به همین دلیل به آن رول دستی می گویند و نوع دوم سنباده رول ماشینی است که سنباده رول ابتدا به سنباده کمربندی تبدیل می شود و سپس به دستگاه متصل می شود و توسط دستگاه قطعه را سایش می دهد و به همین علت آن را رول ماشینی می نامند. برای استفاده از ساینده توسط ماشین ابتدا باید نوار ساینده توسط چسب مخصوص به تسمه یا کمربند تبدیل شود و سپس می توان آن را روی ماشین نصب نمود.

عده زیادی برای ایجاد تسمه از چسب های آهن و چسب صنعتی استفاده می کنند که این کار بسیار اشتباه است زیرا روی تسمه ایجاد لبه می کند و هم به ماشین آسیب وارد می شود و هم به تسمه، حتی عملیات سایش بر روی قطعه نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت و در نهایت قطعه پر از خط و خش خواهد شد. با اینکه چسب های متفرقه تحمل حرارت و فشار بالا ندارند و در نهایت منجر به پاره شدن تسمه خواهد شد.

سنباده رول
سنباده رول

انواع سنباده رولی پائولا از نظر کیفیت :

امروزه قیمت در انتخاب کالا، پارامتر بسیار با اهمیتی برای مشتریان می باشد، اما همین پارامتر قیمت می تواند مانند یک تیغ 2 لبه عمل کند و مشتری را دچار مشکل کند. مشتریانی که معیار انتخاب محصول را قیمت ارزان قرار می دهند و هر بار با دیدن قیمت ارزان یک محصول حس طمع آنها تحریک می شود و آن محصول را انتخاب می کنند در 99 درصد موارد در تله افراد سودجو قرار می گیرند که قصد فریب مشتری را توسط ابزار قیمت دارند.

سنباده رول پائولا
سنباده رول پائولا

تله قیمت ارزان بهترین روشی برای مشتریان است که می تواند بارها و بارها باعث شود آنها اشتباه کنند و محصول ارزان را بخرند و در دام افراد سودجو قرار بگیرند. حتی اگر ده ها بار این اشتباه را قبلا مرتکب شده باشند باز هم تمایل دارند بار دیگر شانس خود را با قیمت ارزان امتحان کنند و خود را داخل تله قیمت ارزان بیاندازند. این چرخه می تواند سالها ادامه داشته باشد و هر بار مشتری فریب قیمت ارزان را بخورد. زیرا هر بار محصول ارزان با کیفیت با برند جدید عرضه می شوند.

بارها در مقالات مختلف در سایت پائولا درباره محصولات ارزان مطالب زیادی مطرح شده است. امروزه ما با پدیده برند یکبار مصرف سر و کار داریم. به این معنی که تجار و تولید کنندگان محصولات بی کیفیت و تقلبی خود را با قیمت ارزان آراسته می کنند و سپس آن محصول را با یک برند خاص وارد بازار می کنند و خریدارانی که تشنه قیمت ارزان هستند به آن کالا هجوم میبرند و در مدت کمی کل محموله را می خرند.

تاجر آن محصول بی کیفیت مطمئن است که اگر این کالا را دوباره با برند قبلی وارد کند دیگر تقاضایی برای آن برند وجود ندارد. بنابراین با یک تصمیم هوشمندانه محموله جدید را با برند جدید به بازار عرضه می کند. و چون کالای ارزان نیاز به تبلیغ ندارد و قیمت ارزان حس طمع خریداران را بشدت تحریک می کند، بدون هیچ هزینه و تبلغی محصولات خود را به همان افراد قبلی می فروشند و افراد فریب خوده در دفعات قبل دوباره شانس خود را با برند جدید آزمایش می کنند.

سمباده رول
سمباده رول

واقعیت این است که، قیمت ارزان نمی شود مگر اینکه در آن محصول از مواد اولیه بسیار ارزان و بی کیفیت استفاده شود. حتی تولید کنندگانی که مواد اولیه ارزان می خرند خود را در تله قرار می دهند زیرا مواد اولیه ارزان هم خلوص کافی را ندارد و بسیار بی کیفیت هستند. شاید آنها در کوتاه مدت بتوانند تعداد زیادی از مصرف کنندگان را فریب دهند اما در نهایت برند آنها در بلند مدت نابود می شود.

البته افراد سودجو به اینجای قضیه هم فکر کردند و هر بار با برند جدیدی وارد بازار می شوند و تا مشتری متوجه کیفیت پایین محصول آنها نشود با برندی جدید محصول بی کیفیت خود را به بازار عرضه می کنند که آن را پدیده برند یکبار مصرف می نامیم.

سمباده رول پائولا
سمباده رول پائولا

گروه ساینده و سنباده پائولا محصولات خود را در 2 کلاس کیفی شامل: کیفیت اکونومی و کیفیت اکسلنت به بازار عرضه می کند تا بتواند نیاز همه مشتریان گرامی را برآورده سازد. در هر دو نوع کیفیت استاندارد ها کیفی و ایمنی رعایت شده و هر دو نوع با کیفیت هستند که در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست بیاورید.

سنباده رولی
سنباده رولی

1- سنباده رولی اکونومی پائولا :

سمباده رولی اکونومی پائولا با کیفیت استاندارد که پاسخگوی اکثر مصرف کنندگان می باشد و علاوه بر کیفیت مطلوب، از قیمت مناسب و اقتصادی برخوردار است و منجر به جلب رضایت مشتریان می گردد. سنباده رولی اکونومی پائولا یکی از پر فروش ترین محصول گروه ساینده و سنباده پائولا می باشد و تقاضای بسیار زیادی برای این محصول وجود دارد.

سنباده رولی پائولا
سنباده رولی پائولا

2- سنباده رولی اکسلنت پائولا :

سمباده رولی اکسلنت پائولا بالاترین سطح کیفیت را از هر لحاظ دارد، سنباده رول اکسلنت پائولا برای مشتریانی تولید شده است که حداکثر کیفیت را از یک محصول توقع دارند. کیفیت این محصول از پارامتر های استاندارد بسیار بالاتر می باشد و از بهترین مواد اولیه درجه در آن استفاده شده است. اما قیمت آن نسبت به نوع اکونومی بالاتر می باشد. مصرف کنندگانی که بازدهی و راندمان محصول بشدت برای آنها اهمیت دارد سنباده رولی اکسلنت پائولا  گروه پائولا بهترین گزینه برای آنها است.

سمباده رولی
سمباده رولی

مشخصات سنباده رولی پائولا :

بطور کلی تمامی محصولات برند گروه ساینده و سنباده پائولا در 2 نوع کیفیت اکونومی ( اقتصادی ) و اکسلنت ( کیفیت عالی ) در بازار عرضه می گردد. سنباده رول اکونومی پائولا با کیفیت استاندارد و قیمت اکونومی دارای انعطاف کافی برای کار با دست می باشد.

انتخاب سطح کیفی محصولات پائولا به سطح توقع مشتری از کیفیت کالا بستگی دارد، مشتریانی که صرفا کیفیت بالا برای آنها اهمیت دارد و به راندان و بازدهی محصول اهمیت می دهند مطمئنا تنها گزینه برای آنها کیفیت اکسلنت پائولا می باشد. اما مشتریانی که در کنار کیفیت استاندارد قیمت اقتصادی و مناسب برای آنها اهمیت دارد بهترین گزینه برای آنها کیفیت اکونومی پائولا است.

سمباده رولی پائولا
سمباده رولی پائولا

کاربرد سنباده رولی پائولا : 

سنباده رول پائولا در 4 نوع شامل سنباده اکسید آلومینیوم، سنباده زیرکونیا یا زیرکونیوم، سنباده رول سیلیکون کارباید، و سنباده رول سرامیک که نوع سرامیک آن از نظر کیفیت و بازدهی و راندمان بی نظیر است، به بازار عرضه شده است. به همین دلیل برای هرنوع قطعه ای سنباده رولی مخصوص همان قطعه وجود دارد که بسته به نوع قطعه می توان آن را انتخاب کرد.

رول سنباده
رول سنباده

بیشترین مصرف سمباده رولی در صنایع ساختمان ، صنایع خودرو سازی ، و اکثر صنایع مادر می باشد. سنباده رول در هر کارخانه و کارگاه صنعتی مصرف می شود. به همین دلیل می توان در هر ابزار فروشی محلی سمباده رول یافت. زیرا بسیار پر مصرف است و در هر جایی کاربرد دارد.

مزایای سنباده رولی پائولا : 

امروزه برای تعیین ارزش و مزیت یک کالا از پارمتر هایی مانند کیفیت ، ایمنی و امنیت ، در دسترس بودن ، قیمت ، حضور دائمی آن برند در بازار و عوامل تخصصی بسیار زیادی پیروی می کند. اما مهمترین مسئله ای که اکثر مصرف کنندگان به آن توجه می کنند موضوع ایمنی و امنیت است. از نظر گروه ساینده پائولا در درجه اول محصولی با کیفیت است که ایمنی و امنیت داشته باشد و ضریب ایمنی بسیار بالایی داشته باشد. زیرا حفظ جان و سلامتی نیروی انسانی مهمترین اولویت در کار است.

رول سنباده پائولا
رول سنباده پائولا

 و در درجه دوم آن محصول ایمن باید راندمان و بازدهی و عمر بالایی داشته باشد و وقتی این 2 پارامتر ایمنی و راندمان با هم ترکیب می شوند نتیجه آن یک محصول با کیفیت است که دارای مزیت است. در مجموعه پائولا قیمت اولویت ندارد بلکه ایمنی اولویت ما است. به همین دلیل ما بر ایمنی و راندمان تمرکز بیشتری داریم. با اینکه می دانیم تمرکز مشتریان بر قیمت است اما ما باور داریم که کار صحیح را انجام می دهیم و در بلند مدت مشتریان از این استراتژی با ارزش ما استقبال خواهند کرد.

رول سمباده
رول سمباده

زیرا زمان واقعیت ها را برای مشتریان به تصویر می کشند. مشتریان بعد از بارها آزمون و خطاء در نهایت متوجه خواهند شد که اصل اول ایمنی نیروی انسانی است و اصل دوم راندمان و بازدهی محصول. در واقع راندمان قیمت را پوشش خواهد داد. شعار ما این است 1 = 3 به این معنی که هر یک محصول ما باید 3 برابر محصول ارزان و تقلبی کار کند در صورتی که قیمت محصول ما فقط چند درصد از محصول تقلبی بالاتر است. اما می تواند 3 برابر محصول تقلبی راندمان و بازدهی داشته باشد.

رول سمباده پائولا
رول سمباده پائولا

و ما به این اصل و شعار افتخار می کنیم و این شعار را الگوی کار گروه ساینده و سنباده پائولا قرار داده ایم. ایمنی و راندمان یک اصل مهم در مجموعه ما است و ما همیشه به این اصول پایبند هستیم. به همین دلیل است که هر روز و هر لحظه به تعداد حامی های محصولات پائولا اضافه می گردد. بحث راندمان یکی از بنیادی ترین مبحث در تولید است، در واقع محصولی که راندمان نداشته باشد به سوددهی خط تولید به شدت آسیب می زند. در چرخه تولید تمام  عوامل دست به دست هم می دهند تا تولید به بهره وری برسد.

بنابراین هر نوع اختلال در این عوامل منجر به اختلال در تولید و در نتیجه اختلال در بهره وری می گردد.بسیار از افراد راندمان را صرفا در طول عمر یک کالا می بینند. در صورتی که راندمان تشکیل شده از پارامترهای زمان ، طول عمر ، کارایی در یک محصول است. منظور از زمان سرعت کار است.

پارامتر زمان : برای مثال یک امپراتور می تواند با یک محصول تقلبی روزانه 100 قطعه تولید کند ، اما همان اپراتور با یک ابزار با کیفیت می تواند در یک روز 150 قطعه تولید کند و این یعنی صرفه جویی در زمان. پس یکی از پارامترهای مهم در راندمان زمان است و هر چه سرعت کار بالاتر رود راندمان افزایش خواهد یافت.

پارامتر طول عمر محصول : همه ما کم و بیش نسبت به پارامتر طول عمر مفید آشنایی داریم. اما آیا محاسبات ما صحیح است ؟ آیا طول عمر یک محصول را به درستی بررسی می کنیم ؟ مسلما پاسخ این سوالات خیر است. پارامتر طور عمر باید حتما در کنار قیمت قرار بگیرد تا نتایج دقیق تری را به ما بدهد. اینکه ما فقط متوجه بشویم که این محصول چند ساعت بیشتر از آن محصول طول عمر دارد برای ما کافی نیست و باید این اطلاعات در کنار قیمت آن دو محصول تست شده قرار بگیرد تا نتایج صحیح را برای ما به تصویر بکشد.

پارامتر کارایی : کارایی در یک محصول می تواند تعریف گوناگونی داشته باشد اما اینجا منظور ما از کارایی سرعت براده برداری از قطعه است. اگر یک محصول کند عمل کند و سرعت براده برداری بسیار کمی داشته باشد باعث می شود که آمار روزانه قطعه تولید شده کاهش یابد. بعنی هزینه های ثابت و جاری تغییر نکرده اند اما در مقابل تعداد قطعه تولید شده کاهش یافته است که این پارامتر هم در کاهش راندمان تولید تاثیر بسزایی دارد.

بسیاری از کارخانجات به راندمان و بازدهی که مهمترین پارامتر در خط تولید است بی توجه هستند. و هنگام خرید ابزار و مواد اولیه صرفا به قیمت توجه دارند و روی قیمت ارزان تمرکز می کنند. اما متوجه نیستند که همان قیمت ارزان می تواند یک خط تولید را به نابودی و تعطیلی بکشاند. مدیران تدارکات باید بدانند که اصل اساس در خط تولید صرفا راندمان است. محصول ارزان راندمان بسیار پایینی دارند و در نهایت منجر به ضرر و زیان خط تولید می شوند.

سنباده رول
سنباده رول

ما در سایت گروه ساینده و سنباده پائولا صفحه ای با نام سوالات متدوال ایجاد کردیم که سوالات با ارزش مشتریان گرامی را در آن دسته بندی کرده ایم و مخاطبین محترم می تواند از صفحه سوالات متداول جهت یافت پاسخ سوالات خود اقدام نمایند. شما می توایند برای دسترسی به صفحه سوالات متداول اینجا کلیک کنید

صفحه سوالات متداول فرصت بسیار نابی است که مخاطبین محترم می توانند با استفاده از اطلاعات مندرج در آن صفحه به بار علمی خود بیافزایند. مخاطبانی که پاسخ سوالات خود را در صفحه سوالات متداول یافت نمی کنند، می تواند سوال خود را در انتهای صفحه در بخش نظرات با ما مطرح کنند. مسلما همکاران ما در بخش پشتیبانی سایت پائولا در اسرع وقت به سوالات شما عزیزان پاسخ خواهند داد.

سنباده رول پائولا
سنباده رول پائولا

همچنین در انتهای همین مقاله بخشی ایجاد شده است که در آنجا سوالات متداول درباره سنباده رولی توسط تیم پشتیبانی پائولا پاسخ داده شده است. سایت پائولا یک مرجه تخصصی درباره انواع ساینده می باشد که می تواند پاسخگوی نیاز مخاطبین محترم باشد. لذا خواهشمندیم نظرات خود را در باره کیفیت مقالات حتما در بخش نظرات به ما اعلام نمایید.

مطمئنا نظرات مخاطبین گرامی برای ما بسیار ارزسمند است و منجر به افزایش و ارتقاء کیفیت مقالات سایت می گردد. در سایت پائولا تلاش می شود مقالات با زبانی ساده و شیوا برای مخاطبین گرامی ایجاد شود که اولا مخاطب بتواند به راحتی از محتوای تخصصی در صفحه هر محصول مطلع شود، دوما پیوسته تلاش می شود نقاط تاریک که منجر به سوء استفاده از مخاطب می گردد روشن و واضح شود و جلوی افراد سودجو گرفته شود.

سمباده رول
سمباده رول

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پائولا می توانید از طریق فرم موجود در انتهای صفحه تماس با ما درخواست خود را ثبت نمایید، همچنین برای سفارش محصول از 2 طریق این روش امکان پذیر است. روش اول طریق فرم ثبت سفارش در انتهای همین صفحه و روش دوم از طریق فرم موجود در صفحه تماس با ما

کاتالوگ رول سنباده پائولا

رول سنباده پائولا
ابعاد
متریال
رنگ سنباده
دانه بندی
موارد مصرف
کیفیت
نوع کاربرد
تعداد در کارتن
15cm x 50M
اکسید آلومینیوم
قرمز
40# 60# 80# 100# 120# #150 #180 #220 #400 #600
چوب ، فلزات عمومی
اکونومی
eco
رول دستی
2 عدد
15cm x 50M
اکسید آلومینیوم
قرمز
40# 60# 80# 100# 120# #150 #180 #220 #400 #600
چوب ، فلزات عمومی
اکسلنت
Excellent
رول دستی
2 عدد
15cm x 50M
اکسید آلومینیوم
قرمز
40# 60# 80# 100# 120# #150 #180 #220 #400 #600
چوب ، فلزات عمومی
اکونومی
eco
رول ماشینی
2 عدد
15cm x 50M
اکسید آلومینیوم
قرمز
40# 60# 80# 100# 120# #150 #180 #220 #400 #600
چوب ، فلزات عمومی
اکسلنت
Excellent
رول ماشینی
2 عدد
15cm x 50M
زیرکونیوم
آبی
40# 60# 80# 100# 120# #150 #180 #220 #400 #600
استنلس استیل
اکونومی
eco
رول ماشینی
2 عدد
15cm x 50M
زیرکونیوم
آبی یا سبز
40# 60# 80# 100# 120# #150 #180 #220 #400 #600
استنلس استیل ، سوپرآلیاژ
اکسلنت
Excellent
رول ماشینی
2 عدد

اکونومی ( eco ) : کیفیت محصولات اکونومی در سطح استاندارد و جهت مصارف عمومی می باشد و این کیفیت از نظر قیمت بسیار اقتصادی می باشد.

اکسلنت ( Excellent ) : کیفیت محصولات اکسلنت در سطح بالاترین استاندارد های جهانی و با طول عمر بسیار بالا ، با بهترین براده برداری و صافی سطح و سرعت کار می باشد.

سوالات متداول

رول دستی اصلاحی رایج است که به این معنی است که این نوع رول را می بایست توسط دست استفاده کرد. و مربوط به کارهایی است که عملیات سایش با دست انجام می شود. اما منظور از رول ماشینی این است که این نوع رول روی دستگاه یا ماشین نصب می کنند و عملیات سایش توسط ماشین یا دستگاه انجام می شود.

رول اکسید آلومینیوم یکی از عمومی ترین رول رایج در جهان است و کاربری گسترده ای دارد زیرا کاربرد اصلی رول اکسید آلومینیوم بر روی قطعات چوبی و فلزات عمومی می باشد. و این قطعات در همه صنایع بسیار عمومی و کاربردی است. در نتیجه رول اکسید آلومینیوم را می توان در همه فروشگاه ابزار محلی یافت کرد.

پاسخ واضح است رول ماشینی، زیرا جنس پارچه رول ماشینی از ترکیب خاصی ساخته شده است که بیشتر درمقابل فشار، حرارت و سرعت مقاوم است و به راحتی پاره و متلاشی نمی شود. و همین خواص مانع از پارگی تسمه خواهد شد. بنابراین رول ماشینی تسمه و کمربند سنباده بهترین گزینه می باشد.

سنباده قرمز از مواد ساینده آلومینیوم اکساید ایجاد شده است که کاربری آن بر روی فلزات عمومی و قطعات چوبی است در مقابل سنباده مشکی از مواد سیلیکون کارباید تشکیل شده است که موارد مصرف آن قطعات چدن، فلزات آلیاژی و شیشه می باشد.

گروه ساینده و سنباده پائولا در راستای ارائه خدمات مشاوره تخصصی در زمینه مواد ساینده، در صفحه تماس با ما شرایطی را فراهم نموده است که مخاطبان گرامی می توانند از طریق فرم در انتهای صفحه تماس با ما سوالات خود را مطرح کنند.

بنابراین شما می توانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام به پر کردن فرم تماس نمایید و کارشناسان فروش ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

رول سنباده پائولا
5/5 - (314 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت خرید سهم عمده با ما در تماس باشید